Czy powinniśmy sięgać po suplementy diety?

Jeśli interesujemy się światem zdrowego żywienia, z pewnością już nieraz natrafialiśmy na wpisy o tym, iż powinniśmy regularnie sięgać po suplementy diety. Sportowcy zalecają nam spożywanie kofeiny w tabletkach, a naukowcy wychwalają pod niebiosa pozytywne działanie kordycepsu chińskiego. Czy jednak tego rodzaju substancje są nam rzeczywiście potrzebne do życia?

Co mogą nam dać suplementy diety?

kordycepsOczywiście większość suplementów diety ma działanie pozytywne, wpływające korzystnie przede wszystkim na nasze zdrowie. Jeśli zaczniemy regularnie spożywać kordyceps chiński (https://evita.sklep.pl/pl/p/Kordyceps-ekstrakt-90-kaps-Yango/23112785), zauważymy, że chorujemy znacznie rzadziej niż wcześniej, ponieważ grzyb ten wspiera odporność naszego organizmu. Taka kofeina może natomiast doskonale nas pobudzić i tym samym ułatwić trening bądź pracę. Uważajmy jednak na jej skutki uboczne – drżenie rąk bądź uczucie poddenerwowania.

Jak powinniśmy z nich korzystać?

Osoby, które nie są zadowolone z działania suplementów diety, przeważnie nie potrafią ich stosować. Zanim bowiem wprowadzimy jakikolwiek środek do swojego jadłospisu, musimy upewnić się, iż w ogóle go potrzebujemy. Nie powinniśmy też przekraczać jego zalecanej dawki, bo nawet naturalny kordyceps w zbyt dużej ilości może nam zaszkodzić. Jeśli natomiast w trakcie kuracji zauważymy u siebie jakiekolwiek efekty niepożądane, nie bójmy się zgłosić z nimi do lekarza. Tylko w ten sposób zadbamy o siebie i własne zdrowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy diety i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.